Pobjedom u Zenici rukometaši Borca osvojili Prvenstvo (FOTO)

Nakon nedavnog osvajanja KUP-a BIH, rukometaši Banjalučkog Borca sinoć su ostvarili pobjedu protiv Čelika u Zenici i time osvojili i Prvenstvo BiH.

U utakmici koja je odlučivala o prvaku naše zemlje (u Sarajevu su igrali Bosna i Konjuh Živinice) Borac je savladao indisponirane Zeničane rezultatom 27:30, poluvrijeme 16:16.

Igrači Čelika igrali su bez sportskog motiva, neprepoznatljivo u odnosu na neke ranije susrete u Areni, činilo se da jedva čekaju kraj.

Iako je Borac vodio 5 golova razlike pred kraj drugog poluvremena,Zeničani se nakratko bude i do kraja prve dionice uspijevaju izjednačiti. To je, ispostavilo se na kraju, bilo jedino za pozdraviti od malobrojne publike, koja je razočarana napustila dvoranu. Najbolji pojedinac Borca bio je Ćeranić sa 9 golova.

Kako je to izgledalo sinoć u Gradskoj areni Zenica, pogledajte u fotogaleriji Adisa Alića.