SJAJNA IGRA RK ČELIKA U BRČKOM: Deset golova razlike za ostanak na liderskoj poziciji (34:24)

Utakmica 8. kola Premijer lige BiH igrana u dvorani Ekonomske škole u Brčkom.
Rezultat: 34:24 (19:10) za ,,Čelik”.
Gledalaca oko 100.
Sudije: Goran Ilić i Vedran Paleksić (oba iz Doboja), a delegat Srećko Delhunija (Lukavac). Isključenja: Lokomotiva 8 minuta, Čelik 10 minuta. Sedmerci: za Lokomotivu 2 (1), za Čelik 4 (3).

Sjajna utakmica i dobra igra rukometaša Čelika protiv solidne ekipe domaćina Lokomotive u Brčkom produžila je vođstvo Čelika na tabeli Premijer lige BiH  – Lokomotiva-Čelik 24:34 (10:19).

Iako je Čelik vodio čitavih 60 minuta i po 11 golova razlike – Lokomotiva se do posljednjeg sudijskog zvižduka  nije predavala. Obe ekipe su zaslužne što su gledaoci u dvorani Ekomske škole u Brčkom uživali u dobrom rukometu i muškoj rukometnoj borbi. Na kraju su aplauzom nagradjene obe ekipe.

,,Čelik” je još jednom bio prava ,,čelična mašina”, borbena momčad koja dostojno predstavlja grad Zenicu i svoj klub. I ovom utakmicom i bodovima iz Brčkog, koji ima sjajnu školu rukometa – rukometaši Čelika su pokazali da su najbolja sportska ekipa u Zenici.

U ekipi Čelika nakon dužeg vremena igralo je svih 14 igrača koje je trener Milanko Savčić imao na raspolaganju u ovoj utakmici. U igru nije ulazio mladi rezervni golman Rino Maros, a kadetski reprezentativac BiH krilo Eldar Mehić je za Čelik postgao i svoj prvi prvenstveni gol. Svoju šansu u datoj minutaži  iskoristio i srednji bek – mladi Adnan Begagić, na koga će trener ubuduće sigurno računati. Ovu utakmicu još karakteriše povratak u ekipu iskusnog ljevaka krila  Davora Kadića koji se vratio sa probe u Iranu i igrao cijelo drugo poluvrijeme umjesto Edvina Begovića, koji je odlično igrao u prvom poluvremenu i pružao odlične partije u utakmicama za vrijeme Kadićevog odsustva.  Eduard Martić je i dalje igrao povrijeđen (bolovi u leđima), ali je dao veliki doprinos igri i novoj pobjedi Čelika. Sjajnu utakmicu je odgirao pred ,,svojom publikom” brčak Milan Duvnjak, koji već više od tri godine brani boje RK ,,Čelik”.

Najiskusniji igrači Čelika Nermin Mujanović (postigao 8 golova) i golman Jasmin Hadžihasić Japi (imao 22 odbrane) su također dali odličnu partiju, kao i Aldin Mehinović (postigao  8 golova). Drugim riječima Čelik u ovoj utakmici nije imao slabu tačku jer  svi koji su dobili minutažu i branili boje Čelika u ovoj utakmici  bili izuzetno motivisani, borbeni, sjajni. Bila je to najbolja partija ,,Čelika” od početka ovog prvenstva.

„Forma našeg tima dolazi u pravo vrijeme, jer za 14 dana igramo ,,utakmicu godine” – protiv našeg glavnog konkrenta za prvo mjesto u Premijer ligi, ekipe ,,Izviđača” iz Ljubuškog. A uz ovakvu igru i pomoć naše sjajne publike gdje očekujemo dolazak više od tri hiljade  navijača, dobit ćemo i tu bitku i Izviđača „baciti iza ledja“ za još tri boda razlike“, istakao nam je Pane Škrbić, predsjednik RK „Čelik“, koji je zajedno sa ekipom bio u Brčkom.

RK LOKOMITIVA: Mihajlović, Janjić, Purić (2),Hercegovac (2), Benić (2), Petrović, Đurkić (5), Mijatović, Cuculić (1), Tešanović (6), Grab (6), Ristanić, Baraković, Mešamnović, Rikanović. Trener: Goranb vasić.

RK ČELIK: Dervenčić, Martić (3), Begagić Adnan, Mehić (1), Memić (1), Mujanović (8), Kadić (4), Hadžihasić (22 odbrane), Mehinović (8), Begagić Aldin (1), Zvekić, Jolović (1), Begović (1), Duvnjak (6), Maros. Trener: Milanko Savčić.