Tina Maze osvojila drugo zlato u Sochiu

tina mazeSlovenska skijašica Tina Maze osvojila je zlatnu medalju u veleslalomu na Olimpijskim igrama u Sočiju, dok je naša Žana Novaković takmičenje okončala na 37. mjestu.

Tina Maze stigla je do svoje druge zlatne medalje u Sočiju. Slovenska skijašica je nakon prve vožnje bila vodeća i prednost od 52 stotinke upjela je zadržati.

Srebrenu medalju osvojila je Austrijanka Anna Fenninger sa zaostatkom od sedam stotinki za Tinom Maze, dok je njemačka skijašica Viktoria Rebensburg osvojila bronzanu medalju sa zaostatkom od 27 stotinki za zlatnom Slovenkom.

Žana Novaković prvu vožnju okončala je na 42. mjestu, da bi na kraju veleslalomsku trku završila kao 37. sa zaostatkom od 10.91 sekundi za Tinom Maze.