City u utakmici godine savladao Real (4:3) u prvom susretu polufinala Lige prvaka

Nogometaši Manchester Cityja u spektakularnom susretu savladali su Real Madrid rezultatom 4:3 tako da je sve otvoreno i putnika u finale Lige prvaka saznat ćemo nakon revanša na Santiago Bernabeu, piše Klix.

Iako je Manchester City prije početka dvomeča važio za prilično velikog favorita, ni najoptimističniji navijači Građana nisu mogli očekivati početak kakav smo danas vidjeli.

Već u 95. sekundi Riyad Mahrez pravi sjajan prodor i centrira, a Kevin De Bruyne pogađa glavom za vodstvo Građana.

Samo devet minuta kasnije već je bilo 2:0. De Bruyne ovoga puta asistira, Gabriel Jesus se sjajno okreće s loptom i pogađa za 2:0.

Uslijedile su dvije nevjerovatne šanse za City koji je mogao nakon pola sata igre riješiti pitanje pobjednika. Prvo je Mahrez bio sebičan i nije dodao Fodenu koji bi mirno pogodio za 3:0, a onda je i sam Foden propustio situaciju “jedan na jedan” šutirajući pored gola.

Nekoliko minuta kasnije, uslijedila je kazna. Nezaustavljivi Karim Benzema volej udarcem pretvara ubačaj Ferlanda Mendyja u pogodak i vraća Real u igru.

Do odlaska na odmor Real se razigrao i u dva navrata zaprijetio golu domaćina, ali se na odmor otišlo rezultatom 2:1.

Sjajno je bilo i otvaranje drugog dijela. U 52. minuti Fernandinho odlično prolazi po desnoj strani i centrira, a Foden glavom pogađa za 3:1.

Ponovo se Real nije predao. Naprotiv, samo dvije minute kasnije Vinicius Junior poklanja gledatlejima trenutak “magije”. Prošao je od svoje polovine do gola Cityja i pogodio mrežu nemoćnog Edersona.

Nakon primljenog gola City je ponovo krenuo mnogo ofanzivnije, a to se isplatilo u 74. minuti kada spektakularan pogodak s ivice kaznenog prostora postiže Bernardo Silva.

Riyad Mahrez je u 75. minuti ponovo propustio još jednom šansu da poveća prednost na tri razlike. Prošao je po desnoj strani i iskosa izašao sam pred Thibauta Courtoisa, ali je šutirao pored gola.

Ponovo je Real kaznio njegov promašaj. Zbog igranja rukom Isztvan Kovacs je u 80. minuti dosudio penal za Madriđane, a popularnu “panenku” izveo je Benzema.

Promašaji su se nastavili i u posljednjih desetak minuta. U 85. minuti Ruben Dias je zakasnio da iz peterca provede loptu u mrežu gostiju.

Ostalo je 4:3 u nogometnoj ljepotici godine tako da je sve otvoreno uoči revanša koji se igra u Madridu. Uzvratni susret zakazan je za 4. maj i ukoliko budemo gledali upola zanimljivu utakmicu kao ovu večeras, imat ćemo priliku da uživamo u novom spektaklu.

Rezultat i strijelci:

Manchester City – Real Madrid 4:3 (De Bruyne 2′, Jesus 11, Foden 52′, Silva 74′ / Benzema 33′, 82′, Vinicius 55′)