United nastavlja sa lošim partijama, Louis van Gaal nema rješenje

U prvoj utakmici trećeg kola Premiershipa, Burnley i Manchester United su podijelili bodove, odigravši 0:0.

Prvi je zaprijetio Burnley i to preko Davida Jonesa u trećoj minuti, ali je njegov udarac iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Nakon toga u 16. minuti susreta Robin van Persie je dobro natrčao u šesnaestercu na jedan centaršut svog saigrača, ali ga nije iskoristilo, te je ostalo 0:0.

U drugom dijelu je United izgledao blijedo i nepovezano, te shodno tome nije mogao do tri boda, a u dvije situacije su tražili i jedanaesterac, ali je sudija Chris Foy odmahnuo rukom.

Također, treba spomenuti i da je novo pojačanje Crvenih đavola Angel di Maria debitovao za svoj novi klub, ali je u 70. minuti izašao iz igre zbog povrede, a zamijenio ga je Anderson.