2. kolo Prvenstva BiH: Košarkašice Čelika poražene od košarkašica Play off-a

IMG_3670

U sjajnoj košarkaškoj predstavi, ekipa sarajevskog Play off-a pobjedila je ekipu Čelika 73:72, u okviru 2.kola Prvenstva Bosne i Hercegovine. Ekipa Čelika sjajno je odigrala 35 minuta ove utakmice, kontrolisala igru rezultat, ali ih je umor sustigao u posljednjih pet minuta, te su u neizvjesnoj završnici upisale poraz. Nekoliko otvorenih šuteva i promašenih slobodnih bacanja u samoj završnici bili su glavni uzrok prvog poraza u BH šampionatu.

S druge strane, ekipa Play off-a je u prelomnim trenucima pogodila nekoliko lopti, što im dalo dodatno samopouzdanje, koje su iskoristile da u krajnje neizvjesnom finišu upišu pobjedu. Domaću ekipu predvodile su Đapo sa 23 poena i 15 skokova, Džonson sa 20 poena i 14 skokova. U timu Čelika, Kalušić je postigla 21 poen uz 13 skokova, 17 poena je dodala Gagić, a 13 Džinić.

I ova utakmica je pokazala da je ekipa Čelika sastavljena od izvanrednih košarkašica, koje zaslužuju mnog

„Djevojke su zadnjih pet minuta podlegle agresivnosti , pritisku ekipe Play off-a, najviše u odbrani i u toj nekoj sezoni koševa. Od osam slobodnih bacanja, mi smo ofulali nekih pet, da smo ih ubacili, dobili bi zasigurno utakmicu. Moramo da poradimo najvise na igri na gostujućem terenu, jer je i to važan segment jedne utakmice“, istakao je Almir Hamzić, trener KŽK Čelik.