Jamal je čudo od djeteta: Ronaldo i Mesi sa 17 godina mu nisu ni blizu

Jamal je čudo od djeteta: Ronaldo i Mesi sa 17 godina mu nisu ni blizu

Fudbalsko čudo Barcelone i španske reprezentacije Lamin Jamal (Lamine Yamal, 17) utakmicom protiv Intera u polufinalu Lige prvaka (3:3) ponovo je oduševio sportski svijet.

– Kao čisti fudbalski talenat idem toliko daleko da kažem da mislim da je Lamin Jamal na drugom nivou u odnosu na bilo kog igrača koji igra u top 5 liga u svjetskom fudbalu – rekao je proslavljeni Englez Rio Ferdinand.

Tome u prilog idu i brojke. Upoređen je učinak Lamina Jamala s dvojicom “vanzemaljaca” Kristijanom Ronaldom (Cristiano) i Lionelom Mesijem (Messi), koji nisu bili ni blizu u njegovim godinama.

Tako recimo sada Jamal sa 17 godina ima 100 odigranih utakmica i 22 data gola uz 33 asistencije.

Ronaldo je sa 17 godina odigrao tek 19 utakmica i zabilježio pet pogodaka uz četiri asistencije.

Mesi je još skromniji. Do 18. rođendana je sakupio tek devet mečeva i dao jedan gol.

Jamal je bio nerješiva enigma za odbranu Intera, a vrijedi podsjetiti da je prošlog ljeta bio jedan od glavnih igrača Španije u pohodu na titulu prvaka Evrope.

Nestvarno šta je sve uspio sa samo 17 godina na leđima, a mnogi ga svrstavaju i u glavni red favorita za osvajanje Zlatne lopte.

Osvoji li Zlatnu loptu, srušit će rekord čuvenog Ronalda Nazarija de Lime koji je najmlađi osvajač priznanja za igrača godine u historiji (21 godina i 96 dana).

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS