Ko je čovjek koji sam čisti korito Babine rijeke? Zenica ima svog tihog heroja

Ko je čovjek koji sam čisti korito Babine rijeke? Zenica ima svog tihog heroja

U vremenu kada se mnogi žale na stanje okoliša, jedan nepoznati muškarac iz Zenice pokazao je da se promjene mogu pokrenuti i bez velikih riječi – vlastitim rukama, piše 072info.

Već nekoliko dana stanovnici naselja u blizini Babine rijeke s nevjericom i poštovanjem posmatraju čovjeka koji, bez radnog odijela i bez ikakve oznake nadležne službe, svakodnevno uklanja korov iz zapuštenog korita rijeke.

Riječ je o mjestu koje je godinama zarastalo u nebrigu – sve dok se nije pojavio on.

Bez pompe, bez kamera i aplauza, ovaj skromni čovjek jednostavno radi. Iza njega ostaje čista obala, a ispred njega divljenje komšija koji se pitaju: “Ko je ovaj čovjek?”

Na snimcima koje je podijelila Lejla Zejnić i koje su prenijeli brojni portali, jasno se vidi razlika između dijela korita koji je očistio i onog koji još uvijek čeka red.

I dok jedni nagađaju da je riječ o bivšem radniku, drugi vjeruju da je jednostavno riječ o građaninu kojem je stalo do svog grada.

Bez radnog odijela, bez pomoći i bez pompe – danima je tu, savijen nad korovom, neumorno čisti i ostavlja primjer svima nama.

Ovakve priče vraćaju vjeru u ljude i pokazuju da svaki pojedinac može učiniti mnogo. Ko god da je – svaka mu čast!

Screenshot
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS