Android
Mladić u Dalmaciji uhapšen zbog silovanja i iskorištavanja djece za pornografiju

Županijsko državno tužilaštvo u Splitu otvorilo je istragu protiv 25-godišnjeg hrvatskog državljanina zbog sumnje na silovanje i više kaznenih djela iskorištavanja djece za pornografiju.
Prema saopćenju DORH-a, muškarca se sumnjiči da je ta kaznena djela počinio tokom 2024. i početkom 2025. godine na području Splitsko-dalmatinske županije. Tereti ga se za silovanje iz članka 153. stavka 1. Kaznenog zakona te za više kaznenih djela iskorištavanja djece za pornografiju iz članka 163. stavka 1. i 2.
Nakon što je osumnjičeni ispitan, Županijsko državno odvjetništvo predložilo je sucu istrage da mu se odredi istražni zatvor zbog mogućnosti utjecaja na svjedoke i opasnosti od ponavljanja kaznenog djela. Sudac je prihvatio prijedlog i odredio mu pritvor na temelju zakonskih razloga iz članka 123. Zakona o kaznenom postupku.
Istraga je u toku.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














