Android
Palestinski predsjednik pozvao na predaju oružja u Gazi: Hamas neće vladati

Predsjednik Palestine Mahmud Abas je izjavio da Hamas neće moći upravljati Pojasom Gaze nakon rata.
Pozvao je na okončanje jednostranih izraelskih mjera, uključujući širenje naselja i napade na sveta mjesta.
Naglasio je da Hamas mora položiti oružje i prihvatiti politički program PLO-a.
Hamas mora predati oružje Palestinskoj upravi i uključiti se u politički rad unutar jedinstvenog pravnog sistema – jedna vlast, jedan zakon i jedno legitimno oružje, rekao je Abas na sastanku s Tonijem Blerom u Amanu.Izjava je uslijedila usred diplomatskih napora za prekid vatre u Gazi.
Abas je ponovio potrebu za zaustavljanjem neprijateljstava, oslobađanjem talaca i pritvorenika, i nesmetanim ulaskom humanitarne pomoći.On je naglasio da je jedino održivo rješenje potpuno izraelsko povlačenje iz Gaze i osnaživanje palestinske države.
Abas je ponovio poziv na ozbiljan politički proces zasnovan na međunarodnom legitimitetu i Arapskoj mirovnoj inicijativi.
Zagovarao je sazivanje međunarodne mirovne konferencije u Njujorku radi implementacije rješenja o dvije države.Na kraju sastanka, dvije strane su se usaglasile da nastave koordinaciju kako bi se okončao rat.
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE










