Za vrijeme godišnjih odmora počastili se limuzinom od 80.000 KM!

Za vrijeme godišnjih odmora počastili se limuzinom od 80.000 KM!

Sedmicu nakon održane posljednje sjednice pred kolektivni godišnji odmor rukovodstvo Parlamenta FBiH počastilo se novom limuzinom u iznosu od skoro 80.000 KM (79.548 KM), saznaje Fokus.ba.

Naime, posljednju sjednicu federalni poslanici održali su 23. odnosno 24. jula, a sedam dana kasnije, 31. jula donesena je odluka kojom se ponuđaču M.R.M. export-import Ljubuški dodjeljuje tender kojim se nabavlja novo službeno vozilo.

Ko je u rukovodstvu

Sudeći prema iznosu vozila, prema važećoj kategorizaciji, poslužit će nekome iz rukovodstva ovog doma. A rukovodici Predstavničkog doma su predsjedavajući Dragan Mioković (Naša stranka), Azra Okić (SDP) i Mladen Bošković (HDZBiH).

Prema sadržaju same odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača vidljivo je da se poprilično žurilo sa provođenjem ovog tendera. Naime, kako je navedeno, obavještenje o nabavci na Portalu javnih nabavki objavljeno je 10. jula. Ponuda pomenutog ponuđača je 28. jula protokolisana u Parlamentu FBiH, a nepuna tri dana kasnije donesena je odluka da mu se dodijeli ugovor.

Screenshot

Inače, rok za prijem ponuda postavljen je 30. jula do 12 sati, a dan kasnije je donesena odluka da se firmi M.R.M export-import iz Ljubuškog dodijeli ugovor.

Rekorderi na tenderima

Firma M.R.M. iz Ljubuškog apsolutni je rekorder kada je riječ o prodaji vozila institucijama u BiH. Tako je Generalni sekretarijat Vijeća ministara BiH, prema istraživanju CIN-a, u proteklih 13 godina kupovao službene automobile samo od ove firme.

Također, ova ljubuška firma isporučila je Vladi FBiH 19 novih automobila prošlog ljeta u velikoj nabavci limuzina koja je izazvala mnogo reakcija u javnosti, a o čemu je pisao i Fokus.

A.Dučić/Fokus.ba

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS