Do kraja augusta promjenljivo vrijeme s padavinama

Do kraja augusta promjenljivo vrijeme s padavinama

Snažna promjena vremena koja će u četvrtak poslijepodne zahvatiti jug i jugozapad Bosne i Hercegovine u petak će se proširiti i na preostala područja.

Promjena vremena donijet će osvježenje, odnosno izraženiji pad temperature zraka, kišu ali i jače nevrijeme praćeno pljuskovima i grmljavinom.

Prvog dana vikenda uglavnom stabilno, a u nedjelju slabi pljuskovi mogući su na sjeveru i jugu zemlje.

Prvi dio sljedeće sedmice neće biti posve stabilan. Tokom dana izgledni su pljuskovi koji će biti izraženiji na sjeveru zemlje.

Minimalne temperature zraka varirat će uglavnom između 9°C i 14°C u Bosni do 18°C u Hercegovini. Najviše dnevne temperature između 23°C i 28°C, u Hercegovini do 31.

Pred kraj mjeseca moguće su slabije padavine.

Početkom septembra, prema raspoloživim prognoznim modelima, očekuju nas stabilnije vremenske prilike.

Jutarnje temperature variraće između 12°C i 17°C u Bosni do 20°C na jugu Hercegovine. Maksimalne temperature između 24°C i 29°C u Bosni do 32°C u Hercegovini.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS