Poznato kada se očekuje isplata jednokratne pomoći borcima od po 200 KM

Poznato kada se očekuje isplata jednokratne pomoći borcima od po 200 KM

Federalni ministar za pitanja boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata Nedžad Lokmić najavio je za sutra ili prekosutra isplatu ranije obećane jednokratne pomoći borcima od po 200 KM.

“Juče sam potpisao unošenje naloga u sistem i vjerujem da već od sutra ili prekosutra možemo računati na ispunjeno obećanje dato u proljeće ove godine da će korisnici boračko-invalidske zaštite imati taj novac na računima”, riječi su ministra Lokmića.

On je zahvalio svima koji su doprinijeli tome, federalnom premijeru Nerminu Nikšiću i Vladi, kao i pripadnicima boračke populacije.

Ko ima pravo na isplatu jednokratne pomoći

Pravo na ovu pomoć imaju korisnici lične i porodične invalidnine, mjesečnog novčanog dodatka po osnovu priznanja ili odlikovanja i novčane egzistencijalne naknade, koja se ostvaruju prema federalnim propisima i isplaćuju iz budžeta FBiH.

Jednokratna novčana pomoć se isplaćuje licima koja su imala priznat status korisnika ovih prava i bila na isplati naknada iz oblasti boračko-invalidske zaštite za mjesec august ove godine.

Ukupna sredstva od 19,8 miliona KM za isplatu ove pomoći osigurana su u Budžetu FBiH, na razdjelu Federalnog ministarstva za pitanja boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata.

Jednokratniu novčane pomoć dobiće više od 99.000 korisnika.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS