Android
Zatvorenici KPZ Sarajevo čistili korito rijeke Drine

Zatvorenici Kazneno-popravnog zavoda (KP) Sarajevo – odjeljenje Ustikolina već nekoliko mjeseci intenzivno su angažovani na uređenju zapuštenog priobalja rijeke Drine u Goraždu.
Gradonačelnik Goražda Ernest Imamović podsjeća da je dogovor o realizaciji ovog posla postignut tek tokom ljeta, zbog čega se sa radovima kasnije započelo.
Svaki dan bez kišnih padavina koristi se za čišćenje zapuštenog priobalja i te aktivnosti trajat će do kraja godine, kada to vremenski uslovi budu dozvoljavali. Radi se sveobuhvatno u dužini od mosta Alije Izetbegovića do mosta žrtava genocida u Srebrenici u prvoj fazi, te u drugoj dalje do entitetske granice u Kopačima.
Svi dijelovi grada uz Drinu biće očišćeni i sređeni. U proljeće najavljuje nastavak tih aktivnosti.
Posao će tada biti znatno lakši, jer su sada uklonjeni visoko rastinje i korov. Riječ je o akciji koja, osim ekološkog značaja, ima i društvenu vrijednost jer doprinosi stvaranju ljepše i čistije okoline.
Zahvalni smo svima koji su doprinijeli da se ove aktivnosti realizuju jer su od veliko značaja za Grad Goražde – kazao je Imamović.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














