Više od 100 radnika u Gradačcu dobilo otkaz: Traže svoje dvije neisplaćene plate

Više od 100 radnika u Gradačcu dobilo otkaz: Traže svoje dvije neisplaćene plate

Radnici firme “Torre Nova” iz Gradačca odlučili su progovoriti nakon višemjesečne šutnje i ponižavajućeg odnosa poslodavca prema zaposlenima.

Direktor firme, Munever Novalić, prije nekoliko dana poslao je radnike na čekanje od mjesec dana, bez ikakvog pisanog rješenja i bez jasno definisanog roka povratka na posao, uz obrazloženje da “nema novca za plate”.

Prema riječima radnika, firma već duže vrijeme kasni s isplatama, a trenutno se duguju dvije pune plate, dok se istovremeno, kako tvrde, poslovanje ne prekida u potpunosti, niti se poduzimaju konkretni koraci da se situacija riješi.

„Ne znamo na čemu smo. Poslani smo kući bez papira, bez prava, bez ikakvih informacija.

Kažu da nema novca, a mi smo prepušteni sami sebi“, tvrde ogorčeni radnici.

Zaposleni navode i da je odnos uprave prema radnicima krajnje neodgovoran, te da se osjećaju zapostavljeno i izigrano.

„Radimo godinama, a sada smo tretirani kao da ne postojimo.

Ljudi imaju djecu, kredite, račune — niko se ne pita kako ćemo preživjeti.

Ovo je sramota i nepravda“, poručuju.

Radnici su se već obratili inspekcijskim organima, ali kako kažu, ne žele više šutjeti i čekati da ih “brišu s liste” bez objašnjenja.

„Ne tražimo milostinju — tražimo samo ono što smo zaradili poštenim radom“, poručuju oni, pozivajući nadležne institucije da hitno reaguju i zaštite radnička prava.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS