Android
Pjevačica Aldina Bajić oprostila suprugu Adisu sve, opet su zajedno

Bosansku javnost ponovo je uznemirila vijest da je pjevačica Aldina Bajić, koja je prošle godine bila žrtva porodičnog nasilja, ponovo u vezi sa suprugom Adisom Cigurom, muzičarem iz BiH.
Turistički vodič BiH
Podsjećamo, slučaj je potresao region nakon što je u javnost dospio snimak nasilja nad pjevačicom (oktobar 2024.). Aldina se tada oglasila i ispričala da je bila emocionalno vezana za supruga i da je ljubomora bila čest uzrok sukoba.
„Ja sam tog čovjeka voljela više od svega… Prevare nema, niti bi postojala. U mom srcu više nema mjesta za bilo kakvog muškarca.“
Međutim, nekoliko dana unazad Aldina je ponovo objavila zajedničke fotografije s Adisom, što je izazvalo buru reakcija.

Mnogi građani i aktivisti upozoravaju da ovakve situacije šalju zabrinjavajuću poruku žrtvama nasilja, jer se zbog povratka nasilniku stvara utisak da je prijavljivanje besmisleno i da žrtve ostaju same.
Reakcije javnosti: Komentari puni šoka, bijesa i nevjerice
Na društvenim mrežama pojavio se veliki broj komentara, od kojih mnogi izražavaju ljutnju, razočaranje i zabrinutost.

Prenosimo ih u izvornom obliku, bez uređivanja, jer predstavljaju stvarne reakcije građana (bez prikaza nasilnih detalja):
- Jasmin B.: „Govna skupljaju lajkove ko i sad što su objavili.“
- Mirsada R.: „Što me više tuče ja ga više volim. JADNICA.“
- Almin F.: „DOO KRAVA MUZARA SELJANČURA.“
- Muharem K.: „Dok se zlo ne dogodi.“
- Bahi C.: „Ea nju nikad podršku….“
- Jasmin T.: „Ma voli b.stine.“
- Munib H.: „Nek samo tuče ima kuda.“
- Ajdin O.: „Šta te boli, gledaj svoja posla.“
- Ismeta D.: „Ne razumijem, a ima dijete. Zbog svog djeteta treba da bježi od manijaka što dalje.“
- Sifet S.: „Jest tako, ali Cuna je u pitanju.“
- Hafiza K.: „Narod je naivan, neke žene vole batine i misle da je muž mangup.“
- Edhem I.: „Shvatila da je samo dobila što je tražila…“
- Blazenka H.: „I opet će. Odsad do sad.“
- Azra S.: „Jadna ona, glupenda od žene, jadno baš.“
- Elvis R: „Tu nit čovjeka nit žene.“
Stručnjaci za sigurnost upozoravaju da se žrtve često vraćaju nasilnim partnerima zbog:
- emocionalne zavisnosti,
- straha,
- ekonomske nesigurnosti,
- nedostatka sistemske zaštite,
- pritiska okoline.
Organizacije koje se bave zaštitom žrtava nasilja apeliraju da komentari osuđivanja žrtve nisu od pomoći, te da treba ohrabriti žene da potraže sigurnost i stručnu pomoć.
Povratak Aldine Bajić suprugu koji je ranije prema njoj počinio nasilje izazvao je burne reakcije i podijelio javnost. Ovaj slučaj ponovo otvara pitanje zaštite žrtava, posljedica porodičnog nasilja i potrebe za jačanjem podrške ženama u kriznim situacijama.

Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE
















