Novinar CNN-a ušao u Iran pa prenio iskustvo: Nema redova na benzinskim stanicama ni panike

Novinar CNN-a ušao u Iran pa prenio iskustvo: Nema redova na benzinskim stanicama ni panike

Novinar CNN-a Frederik Pleitgen je došao u Iran kako bi iz Teherana pratio rat između ove zemlje i Izraela te SAD-a, a u više snimaka i objava na društvenim mrežama prenio je iskustvo dolaska u ovu državu.

Kako je naveo, na granicama je zabilježena veća aktivnost i uspostavljeno je više kontrolnih tačaka, ali nije vidio znakove panike.

“Sve prodavnice su otvorene i poprilično dobro opremljene, čak i svježim proizvodima poput voća i povrća. Kafa je dostupna, a primjetili smo i da nema redova na benzinskim stanicama”, rekao je Pleitgen.

Novinar CNN-a je u drugim objavama pokazao kako izgleda Teheran nakon još jednog vala izraelskih i američkih udara. 

Inače, naveo je da je ušao u Iran uz vizu i odobrenje vlade u Teheranu, te da nije imao problema na granici.

Zanimljivo je da ga je pomoćnik državnog sekretara SAD-a Dylan Johnson optužio da “promoviše prorežimsku propagandu” jer mu je “neko kupio kafu”. Novinar CNN-a je, ipak, na to imao spreman odgovor.

“Sam sam platio kafu”, rekao je Pleitgen u odgovoru na objavu Johnsona.

Pleitgen je jedan od rijetkih novinara koji radi za medije iz SAD-a ili Evrope, a koji su stigli u Teheran i izvještavaju o dešavanjima iz Irana. Većina novinara i medija iz ovih zemalja je stacionirano u Izraelu ili drugim državama na Bliskom istoku.

Komentarišite članak:
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE

FIS