Muškarac osvojio 703.600 eura nakon smrti: Evo kome ide dobitak

Muškarac osvojio 703.600 eura nakon smrti: Evo kome ide dobitak

Muškarac je još za života uplatio listić koji je važio i nakon njegove smrti. Dobitak je ostvaren u periodu kada je pretplata i dalje bila aktivna.

U izvlačenju od 10. marta jedan sretnik u Njemačkoj osvojio je tačno 703.600 eura.

Kako navodi operater Lotto24, dobitnik je poticao iz okruga Vestervald u njemačkoj pokrajini Rajna-Palatinat.

Međutim, muškarac nije mogao da se raduje dobitku koji je osvojio na LOTO-u, jer više nije bio živ. Portal Deutsche welle navodi da je takva situacija bila moguća zato što je imao aktivnu pretplatu na lutriju.

Muškarac je još za života uplatio listić koji je važio i nakon njegove smrti. Dobitak je ostvaren u periodu kada je pretplata i dalje bila aktivna.

Operater lutrije naglašava da je situacija oko novca jasna – dobitak postaje dio zaostavštine i prelazi na nasljednike. Proces verifikacije je završen, a novac će pripasti udovici.

Nije podigao dobitak – novac propao

Ovo nije prvi slučaj komplikacija s dobicima u Eurojackpotu (evropska verzija LOTO igre, prim. aut.). Krajem marta pojavile su se informacije da više od 800.000 eura osvojenih na lutriji u Poljskoj nije isplaćeno dobitniku. Novac je nepovratno izgubljen.

Rekordni dobitak ostvaren je u julu 2025. godine. Bio je to prvi tako veliki dobitak u Eurojackpotu u tom gradu, što je dodatno privuklo pažnju građana i lokalnih medija. Ipak, uprkos protoku mjeseci, dobitnik se nije javio da preuzme nagradu.

Komentarišite članak:
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE