ZENICA PONOSNA: Fatima Huseinspahić postala prva hafiza, krunisana najčasnijom titulom!

ZENICA PONOSNA: Fatima Huseinspahić postala prva hafiza, krunisana najčasnijom titulom!

U jednom od najradosnijih i najemotivnijih dana za džemat, danas je ispisana posebna stranica ponosa i bereketa. Allahovom milošću, džemat je dobio svog prvog hafiza – hafizu, piše 072info.

Fatima Huseinspahić, kćerka Bahrudina i Habibe Huseinspahić, danas je pred komisijom Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini proučila posljednje ajete Časnog Kur’ana i time krunisala svoje dugogodišnje zalaganje najčasnijom dunjalučkom titulom – hafizom Kur’ana.

Fatima je i ranije svojim uspjesima činila ponosnim svoju porodicu, džemat i zajednicu, ali današnji trenutak ostaje upisan kao poseban – trenutak neizmjerne sreće, ponosa i zahvalnosti.

Uz iskrene dove, džematlije su uputile molbe Uzvišenom Allahu da Fatimi u dobro upiše svaki naučeni harf, svaki trenutak bdijenja nad Kur’anom i svaki trud uložen na putu hifza, te da joj podari zdravlje, bereket, iskrenost i ustrajnost, a Kur’an učini svjetlom na oba svijeta.

Iskrene čestitke upućene su hafizi Fatimi, njenim roditeljima, suprugu Jahji Muratoviću, porodici, muhaffizu i svima koji su bili podrška na ovom velikom i hairli putu.

Ovaj veliki uspjeh ujedno je i snažna poruka mladima – da put znanja, vjere i Kur’ana donosi najljepše plodove i ostavlja trag za cijeli život.

Komentarišite članak:
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE

FIS