Treći poraz bh. košarkaša na Acrpolis kupu!

teletovic_1Košarkaška reprezentacija BiH doživjela je i treći poraz na Acropolis Kupu u Grčkoj. Izabranici Ace Petrovića doživjeli su poraz i od Litvanije (94:73).

Opet loše otvaramo utakmicu, Litvanci nam prave seriju 9:0, pa prve poene postižemo preko Teletovića u trećoj minuti, da bi na naredne poene čekali do pete minute. U 7. minuti susreta, danas odlični Kikanović polaže pored Valanciunasa i smanjujemo rezultat na 14:20, da bi potom Valanciunas napravio faul u skoku nad Mirzom Teletovićem, i mi dolazimo samo na minus pet. Međutim, našu seriju od 9:0, Litvanci prekidaju koševima Motijeunasa za 15:22. U narednom napadu, Kikanović pogađa sa linije slobodnih bacanja, da bi potom Wright položio za 19:23. Prvu četvrtinu završavamo rezultatom 24:27.

Drugu četvrtinu otvaramo sa petorkom Gordić, Pašalić, Mašić, Teletović i Kikanović, te nam Litvanci prave seriju od 8:0, pa je rezultat u 13. minuti bio 24:35U 15. minuti trojkom Wrighta dolazimo na minus osam, da bi u narednom napadu Kuzminskas pogodio za Litvanskih plus 10. Na odmor se otišlo s rezultatom 40:52.

U prve tri minute treće četvrtine, Litvanci tricama Kleize i Maciulisa prave seriju 6:2, .te odlaze na 42:58.Do 28. minute Litvanci odlaze na najveću prednost od plus 19, 48:67. Rezultat na kraju treće četvrtine glasio 53:72.

U 34. minuti susreta, Litvanci odlaze na najveću prednost, u tom trenutku bilo je plus 20, 61:81. Litvanci su zadržali prednost do kraja te su slavili sa 94:73. Nakon ove utakmice bh. košarkaši se vraćaju u Sarajevo.