SILA NEBESKA: Mladi nogometaši iz Zenice osvojili drugo mjesto u Splitu na Sportskim igrama mladih!

544529_627616890611665_578379078_nZvanično, završene su još jedne Sportske igre mladih. Finalisti u nogometi i košarci iz Bosne i Hercegovine bili su dijelom Međunarodnih dana SIM-a, a takmičenje se održalo u Splitu.

Nije bilo nimalo sumnje da će mladi Zeničani, ekipa Sila Nebeska, ostvariti veliki uspjeh na finalnom takmičenju u Sarajevu. Od takmičenja, Coca Cola CUP, koje se održalo u Zenici u gradskoj Areni, Sila Nebeska je žarila i palila, te izborila učešće na velikom finalu  u Sarajevu.

U Sarajevu, znajući da su u Zenici pobjeđivali visokim rezultatom, uložene su velike nade u ove momke koji opet nisu razočarali. Uspjeli su savladati učesnike iz 19 bh gradova, te izboriti prolaz u Split na Međunarodno takmičenje.

Na Međunarodnom takmičenju Sila Nebeska je igrala turnir van svoje konkurencije. Kako kažu to su bili sve dečki rođeni 1995. godine, ali nije takva situacija bila samo sa nogometnim ekipama. Kako god, Sila Nebeska je uspjela doći sve do finala gdje je poražena od domaćina.

Košarkašice iz Bosne su osvojile prvo, a košarkaši drugo mjesto.