Košarkašice Čelika deklasirale Željezničar rezultatom 89:48 (FOTO)

Kosarkasice CELIKA

U okviru 3. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine košarkašice Čelika ostvarila se ubjedljivu pobjedu nad Željzničarom rezultatom 89:48. Rezltat po četvrtinama glasio je 28:10, 15:15, 31:7, 15:16.

Iako su na samom početku utakmice gošće dominirale na parketu u Gradskoj areni, domaće košarkašice ozbiljnije su odlučile zaigrati kako u napadu tako i u odbrani te su nizale koš za košem. Tako su košarkašice Čelika mirno otišle na odmor budući da je rezultat glasio 43:25.

Drugi dio utakmice također je praćen fenomenalnom igrom domaćih košarkašica a koje su prednost nad Željezničarom iz minute u minutu povećavale, tako je konačni rezultat ove utakmice iz koje su košarkašice Čelika izašle kao apsolutne pobjednice iznosio 89:48.

ČELIK: S Halimić 10, M. Džinić 15, Z. Gagić, N. Kovačević 9, A. Hundur 2, M. Hajder, M. Rahmanović 8, S. Pašić 2, I. Rahmanović 17, A. Ćorović 19, A. Iriškić 7, B. Hebib. Trener: Almir Hamzić

ŽELJEZNIČAR: S. Pehilj, B. Oruč 2, B. Tekač, I. Kaljo 8, J. Stošić, A. Ćato 14, H. Međedović 8, L. Omerbašić 10, A. Krajišnik, A. Bećirović, I. Memić 6, A. Neković. Trener: Vesna Bajkuša

Narednog vikenda ekipa Čelika će u okviru 4.kola Prvenstva BIH gostovati u Banja Luci ekipi Mladog Krajišnika, a kako je to izgledalo sinoć u Gradskoj areni pogledajte u fotogaleriji Benjamina Hazića.