Duvnjak: Uskoro očekujemo imenovanje predsjednika i potpredsjednika FBiH

Duvnjak: Uskoro očekujemo imenovanje predsjednika i potpredsjednika FBiH

Predsjednik kluba Bošnjaka u Domu naroda Parlamenta FBiH Jasmin Duvnjak rekao je u pauzi današnje sjednice u Sarajevu da razmatranje budžeta FBiH za 2020. u hitnoj proceduri umanjuje njegov kvalitet, ali da je razlog za to što je do kraja 2019. ostalo svega 15-ak dana.

– Nadam se da je ovo zadnji put da ovaj saziv Parlamenta usvaja budžet na ovaj način, odnosno da ćemo ubuduće imati stabilne političke prilike – dodao je Duvnjak.

Pojasnio je da uskoro očekuje imenovanje novog predsjednika i potpredsjednika FBiH, te nove Vlade, što bi trebalo stvoriti pretpostavke za blagovremeno dostavljanje takvih značajnih dokumenata Parlamentu.

00:00/03:01
Truvid
auto skip

Duvnjak je istakao da je enormno povećanje budžeta FBiH za narednu godinu posljedica uvođenja Zavoda PIO u budžet i da je samo za tu stavku predviđeno 2,25 milijardi KM.

FENA

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE