1604873_10152090420407746_1832474821_nFudbaleri Manchester Uniteda i Bayerna remizirali su na Old Traffordu (1:1) u prvom četvrtfinalnom duelu Lige prvaka.

Prvo poluvrijeme donosi nešto bolju igru Bayerna. Preuzeli su izabranici Pepa Guardiola inicijativu od samog početka susreta, ali je United imao prvu šansu. Danny Welbeck se izborio za loptu, pogodio je mrežu Neuera, ali je gol poništen zbog opasne igre napadača Crvenih đavola.

Dominirao je Bayern terenom. Međutim, iako su imali dominaciju, do 31. minute nisu uspjeli stvoriti opasnu šansu pred golom Uniteda. Arjen Robben je prvi imao pravu priliku za Bavarce. Sjajno je šutirao, ali je De Gea fantastično odbranio.

Nevjerovatnu priliku je propustio Danny Welbeck u 39. minuti. Izašao je sam pred Manuela Neuera, ali je fantastičnom intervencijom golman Bayerna spasio svoj gol, pa se na odmor otišlo bez golova.

1976944_735797256440727_1463333604_nSjajan meč gledali smo u drugom poluvremenu. United je zaigrao mnogo hrabrije, a nagrada za hrabru igru protiv aktuelnog prvaka Evrope stigla je u 58. minuti. Rooney je ubacio iz kornera, a lopti je iza leđa Neuera poslao Nemanja Vidić za prednost Crvenih đavola od 1:0.

Ipak, radost domaćih igrača i navijača trajala je veoma kratko. Već u 67. minuti je Bayern je stigao do poravnanja. Lijepu akciju Bavaraca završio je Bastian Schweinsteiger za izjednačenje rezultata na 1:1.

Potom je Bayern imao priliku da povede. Robben se našao u dobroj šansi, ali je šutirao pored gola iz izgledne situacije.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te će se pobjednik ovog duela odlučiti u revanš susretu na Allianz Areni. Bayern će u revanšu igrati bez Schweinsteigera, koji je isključen u finišu.