Sjajni Džeko postigao novi gol i donio pobjedu Fenerbahčeu

Fudbaleri Fenerbahčea slavili su na gostovanju kod Rizespora poslije preokreta u meču 26. kola turske Superlige (3:1).

Kapiten bh. reprezentacije i turskog tima Edin Džeko postigao je novi gol i dodatno se učvrstio na vrhu liste strijelaca.

Vodio je Rizespor od 27. minute pogotkom Minčeva. Fener se vratio u 48. preko Serdara Dursuna, a onda je Džeko u 65. donio preokret svom timu.

Ovo je Džeki 18. gol u okviru turskog prvenstva, te se dodatno učvrstio na čelu liste strijelaca.

Edin je u prošlom kolu protiv Alanijaspora (2:2) prekinuo seriju od pet utakmica bez pogodaka. Danas je potvrdio da je golgeterski post iza njega.

Trijumf Fenera potvrdio je Irfan Džan Kahvedži (Can Kahveci) u nadoknadi utakmice.

Ovo je inače bio duel tri bh. reprezentativca. U poražen timu svih 90 minuta odigrao je Dal Varešanović. Na drugoj strani Rade Krunić je odigrao prvo poluvrijeme, dok je Džeko zamijenjen u 80. minuti.

Fenerbahče se ovom pobjedom vratio na čelo tabele, barem nakratko sa 67 bodova. Jedan manje ima Galatasaraj koji tek treba odigrati svoj susret ovog kola.