Izraelski čelnici: Sve opcije su na stolu što se tiče odgovora Iranu

Izraelski čelnici: Sve opcije su na stolu što se tiče odgovora Iranu

Orli Goldšmit (Orly Goldschmidt), portparolka Izraelske ambasade u Velikoj Britaniji, kazala je da je Iran pokrenuo rat protiv Izraela kada je lansirao bespilotne letjelice i projektile. 

Ona tvrdi da je Iran posljednjih 45 godina pokušavao napadati Izrael preko posrednika – Hezbolaha, Hamasa i Huta. 

– Iran vidi Izrael kao zapadnu zemlju koju treba uništiti – kaže Goldšmit. 

U nastavku je kazala da je Iran započeo rat. 

– Slušamo naše saveznike i uzimamo u obzir ono što govore, ali na kraju dana morat ćemo se braniti od ove iranske prijetnje – rekla je, a na pitanje kako može izgledati odgovor, kaže: 

– Neću komentirati kako će izgledati odgovor, ali ću reći da se razgovara o svim opcijama, a ratni kabinet će odlučiti kada je dobar trenutak za akciju. To nije osveta, mi se ne bavimo osvetom, ali želimo biti sigurni da će biti odvraćeni.

Komentarišite članak:
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE

FIS