A1 liga za košarkaše, 2.kolo: OKK Čelik nakon produžetaka pobijedio u Bugojnu

Košarkaši Čelika danas su igrali utakmicu 2.kola A1 lige, njihov protivnik bila je ekipa Iskre iz Bugojna, s kojom su prije dvije sedmice igrali i prijateljsku utakmicu u Zenici u sklopu priprema za početak lige.

Kako se i očekivalo utakmica je bila neizvjesna od prve do posljednje minute, na kraju poslije produžetaka s mnogo nervoze i grešaka s obje strane više koncentracije su imali gosti iz Zenice, te su na kraju slavili drugu pobjedu u sezoni. Konačni rezultat glasio je 93:94 (17:18, 22:20, 25:22, 21:25, 8:9) za OKK Čelik.

Kao što se očekivalo današnja utakmica u Bugojnu bila je neizvjesna i zanimljiva, s dosta nervoze i tehničkih grešaka. Prvi period završen je vodstvom Zeničana 17:18, dok je u drugom Iskra zaigrala bolje, te se na odmor otišlo kod rezultata 39:38 za Iskru.

U trećoj četvrtini Iskra je igrala veoma dobro, ali ekipa iz Zenice nije dopuštala da se domaćini odmaknu na veću razliku. U posljednjih 10. minuta ušlo se s prednošću domaćina rezultatom 64:60. U posljednjoj četvrtini prava drama, Zeničani su uspjeli da preokrenu rezultat u samom finišu, a posljednja minuta utakmice donijela je dosta nervoze, grešaka, nesportskih ličnih… Na kraju rezultat je bio 85:85, te su se morali igrati produžeci.

U produžetku, koji traje 5.minuta kao i u čitavoj utakmici dosta nervoze, grešaka, a 13 sekundi prije kraja Adi Bambur pogađa za vodstvo Čelika 93:94, domaćini nisu uspjeli da postignu koš za pobjedu tako da je utakmica završena 93:94 u korist OKK Čelik iz Zenice.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u redovima Čelika, nekoliko igrača je odigrala veoma dobru partiju.Avdibegović je postigao 20 poena, Fejzić i Bambur su dodali 19, dok je Mešinović postigao 18 poena.

U redovima Iskre bolji od ostalih bili su Barukčija s 24, te Bećirović s 21 poenom. Nakon dva odigrana kola Čelik ima učinak od dvije pobjede.