Ajax priredio novu senzaciju i izbacio Juventus, Barcelona deklasirala United

Barcelona i Ajax prvi su finalisti ovosezonske UEFA Lige prvaka.

Ajax je priredio novu senzaciju. Nakon eliminacije Real Madrida u osmini finala, holandski klub je u četvrtfinalu zaustavio Juventus i to pobjedom u Torinu sa 2:1.

Povela je Stara dama golom Ronalda u 26. minuti . Protugalac je glavom zatresao mrežu Ajaxa nakon kornera koji je izveo Miralem Pjanić.

Samo šest minuta trajalo je slavlje domaćih. Ajax je izjednačio preko Van de Beeka.

Koncem prvog dijela kod Juventusa se povrijedio kapiten Dybala, koji je ostao u svlačionici, a umjesto njega je od 46. minute zaigrao mladi Kean.

Ajax je mnogo bolje otvorio drugo poluvrijeme. Gosti su opasno zaprijetili preko Ziyecha u 52., zatim strijelca prvog gola van de Beeka u 58. minuti, ali je sjajno intervenisao Juventusom čuvar mreže.

Szczesny nije uspio spasiti Staru damu u 67. minuti kada je Matthijs de Ligt odlično skočio i glavom nakon kornera zatresao mrežu za vodstvo Ajaxa.

I poslije vodećeg gola Ajax je djelovao opasnije, svježije i rastrčanije. Juventus nije uspio stvoriti opasniju priliku, a za polufinale su im trebala dva gola…

Ajax u polufinalu čeka boljeg iz duela Manchester City – Tottenham.

Barcelona je na Camp Nou deklasirala Manchester United rezultatom 3:0 i sa ukupnih 4:0 prošla u finale.

Briljirao je Messi, koji je zabio dva pogotka. Prvi u 16. minuti, a drugi četiri minute kasnije. Drugi pogodak ide na dušu De Gee koji je užasno reagovao.

Konačnih 3:0 postavio je Coutinho u 61. minuti.

Barcelona će za plasman u finale voditi bitku protiv Liverpoola ili Porta.