Alarmantan vikend Zmajeva: Osmorica bez nastupa, loši rezultati klubova, veliki broj povreda

Tri sedmice do kvalifikacione utakmice protiv Izraela forma naših fudbalskih reprezentativaca u klupskim dresovima daleko je od željenog nivoa.

Tokom vikenda povrijedili su se Vedad Ibišević (povreda stopala zbog koje propušta Izrael) i Tino Sven Sušić (povreda lože – nije poznata ozbiljnost povrede), a zbog povrede za svoje timove nisu konkurisali ni Mensur Mujdža, Sejad Salihović i Josip Kvesić.

Za svoje klubove nisu igrali ni Ognjen Vranješ, Ermin BIčakčić i Muhamed Bešić, a malu minutažu imali su Sanjin Prcić i Miralem Pjanić. Izet Hajrović nakon pauze ponovo je zaigrao za Werder, ali prvih sat vremena utakmice. Najvažnije je da su zdravi i da će doći željni dokazivanja kroz reprezentaciju svojim trenerima u klubovima.

Da u Premijer Ligi nisu nastupili Cimirot, Zakarić i Dujković koji pretjerano i ne konkurišu za prvi tim reprezentacije, moglo bi se konstatovati da je više od pola reprezentacije van željene forme.

Za razliku od ranijih godina kada se i po nekoliko timova naših reprezentativaca borilo za osvajanje šampionata u svojim državama, čini se da ćemo u ovoj sezoni više gledati kako se bore za opstanak, što svakako neće donijeti ni neke velike partije i dobro raspoloženje našim reprezentativcima.

Donosimo pregled nastupa svih reprezentativaca sa spiska za Vels i Belgiju u posljednjem kolu:

Asmir Begović – Branio cijeli susret u kojem je Stoke na gostovanju poražen od Southamptona (1:0).

Jasmin Fejzić – Nakon što je odmarao u prošlom kolu Fejzić ponovo branio za Aalen koji je poražen kući od Union Berlina (1:2).

Ratko Dujković – Zrinjski gostovao Travniku i slavili sa 0:3. Dujković branio cijeli susret bez previše posla na golu gostiju.

Ognjen Vranješ – Nije konkurisao za Pribram u pobjedi protiv Ostrave (3:1).

Ermin Bičakčić – Sa klupe gledao pobjedu Hoffenheima od 1:0 nad Paderbornom.

Sejad Salihović – Nije konkurisao za meč Hoffenheima protiv Paderborna (1:0).

Toni Šunjić – Kuban remizirao protiv Torpeda u Moskvi bez golova. Novih 90 minuta za Šunjića.

Emir Spahić – Bayer na svom terenu savladao Schalke (1:0). Spahić igrao cijeli susret.

Avdija Vršajević – Hajduk kući bez publike remizirao sa Lokomotivom 2:2. Vršajević odigrao cijeli susret.

Josip Kvesić – Željezničar savladao Mladost u gostima sa 0:3. Kvesić zbog povrede nije konkurisao za prvih 11.

Mensur Mujdža – Nije konkurisao u porazu Freiburga na gostovanju Augsburgu (2:0).

Gojko Cimirot – Odigrao 90 minuta za FK Sarajevo u visokoj pobjedi od 5:0 nad Radnikom iz Biljeljine. U 59. minutu susreta Cimirot je zaradio žuti karton.

Haris Medunjanin – Deportivo na gostovanju Espanyolu odigrao 0:0, a Medunjanin iz igre izašao 15 minuta prije kraja utakmice.

Senad Lulić – Lazio kući slavio 2:1 protiv Torina, Lulić iz igre izašao nekoliko minuta prije posljednjeg zvižduka.

Miralem Pjanić – U jubilarnom, 100. nastupu za Romu Pjanić zaigrao u 71. minutu na gostovanju Sampdoriji u remiju bez golova.

Izet Hajrović – Werder kući izgubio od Kolna (0:1). Hajrović igrao prvih sat vremena igre.

Goran Zakarić –  Široki u gostima protiv Olimpica odigrao bez golova. Zakarić odigrao cijeli meč za goste.

Sanjin Prcić – Rennes savladao Lille na svom terenu sa 2:0. Prcić u igru ušao u 77. minuti.

Anel Hadžić – Igrao 90 minuta za Sturm koji je kući izgubio od bečkog Rapida sa 1:3. Srđan Grahovac ušao u 65. minuti za Rapid.

Tino Sven Sušić – Zbog povrede na zagrijavanju prije utakmice, Tino Sušić propustio meč protiv Lokomotiva (2:2).

Muhamed Bešić – Everton u gostima salvadao Burnley sa 1:3. Muhamed Bešić utakmicu gledao sa klupe.

Edin Višća – Istanbul BB kući pregazio Galatasaray sa 4:0. Višća odigrao cijeli susret i asistirao za prvi gol domaćina.

Edin Džeko – Igrao 60 minuta na gostovanju kod West Ham-a gdje je Manchester City poražen rezultatom 2:1.

Vedad Ibišević – Zbog teže povrede stopala propustio pobjedu Stuttgarta nad Frankfurtom u gostima (4:5).