Android
Almir koji je priveden zbog bombe u kladionici: “Dobio sam jackpot i sve počastio a bomba je pala meni ispod nogu”

Policijski službenici Policijske uprave Novo Sarajevo u ranim jutarnjim satima 28. septembra 2025. godine, oko 02:00 sata, uhapsili su muškarca inicijala A. G. (1982) iz Sarajeva zbog sumnje da je počinio krivično djelo Izazivanje opće opasnosti u pokušaju (član 323/28 KZ FBiH).
Prema saopćenju iz MUP-a Kantona Sarajevo, osumnjičeni je prethodne večeri, 27. septembra oko 22:15 sati, u ulici Džemala Bijedića bacio eksplozivnu napravu u prostor jedne kladionice.
Međutim, javio se Almir, koji tvrdi da je pogrešno povezan sa incidentom i da je uhapšen kao svjedok. On navodi da je te večeri bio u kladionici, gdje je igrao i dobio nagradu.
„Jesam igrao i dobio sam jackpot i nešto još pored toga i vidim krenulo me, počastim sve i krenem napolje. Bio je sa mnom drug, zapela mu stolica, ja ranije izašao i pozdravio se s radnicom.
Kada sam otvorio vrata, bomba je pala meni između nogu. Vidio sam lika na cesti kako baca. Imao je nešto na ustima i kapuljaču, vidjelo mu se na očima da je iznenađen što sam ja otvorio vrata.
Otkotrljala se bomba, radnica je sve vidjela” – ispričao je Almir.
On dodaje da isprva nije ni pomislio da je riječ o pravoj eksplozivnoj napravi. „Realno, ko će na prvu pomisliti da će neko baciti bombu?
Ja izađem, pitam poznanika šta je ovo bilo, on kaže – neko bacio bombu. Poslije dva-tri sata zvoni policija, došla njih sedam s tri auta.
Ja mislio da ću dati izjavu kao svjedok, a oni mene lišili slobode. Kakva logika da sam sebi bacim bombu pod noge? Na kraju me sutra puste, kažu imao sam neku nakafu i predaju me Tužilaštvu kao svjedoka.
Ja sam samo kolateralna šteta“ – naveo je Almir.
On smatra da je pravi cilj napada bila kladionica, a ne on lično, te da je moglo doći do tragedije. „Mislim da je neko htio da se osveti kladionici.
Da je pukla, mogao sam umrijeti ja ili bilo ko drugi. Stid me komšija koji su gledali policiju i roditelji su se nasekirali, a svi znaju da ne radim ništa loše” – zaključio je Almir.
Policija je potvrdila da se radi na utvrđivanju svih okolnosti događaja, identitetu osobe koja je bacila eksplozivnu napravu i tačnom utvrđivanju uloga svih prisutnih u incidentu.
Ovaj slučaj izazvao je veliku pažnju javnosti i još jednom otvorio pitanje sigurnosti u ugostiteljskim i javnim objektima.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














