Amaterske greške u odbrani i dva “jeftina” gola: Pogledajte pogotke s utakmice BiH – Ukrajina

Bh. nogometaši poraženi su od Ukrajine rezultatom 2:0 u posljednjem meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru čime smo stavili tačku na ovaj, najneuspješniji ciklus u historiji našeg nacionalnog nogometnog tima.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a najbolju šansu imali su naši igrači u finišu kada je Bushchan fenomenalno zaustavio šut Hadžikadunića i spriječio naš tim da dođe u vodstvo.

Ipak, Ukrajina je u drugom poluvremenu krunisala nešto bolju igru i s dva pogotka riješila pitanje pobjednika.

Prvo je u 58. minuti najprisebniji u petercu našeg tima bio Zinchenko koji je pogodio za 1:0, dok je u 79. minuti rezervista Dovbyk pogodio za 2:0 i postavio konačan rezultat.

Naš tim je tako kvalifikacije završio na preposljednjoj četvrtoj poziciji sa sedam osvojenih bodova, četiri više od Kazahstana, ali i četiri manje od Finske i čak pet bodova manje od Ukrajine.

Na prvom mjestu završila je Francuska koja je iz osam utakmica osvojila 18 bodova, odnosno imala pet pobjeda i tri remija.