Atletico slavio na Old Traffordu, Ronaldo i društvo eliminisani

Manchester United je eliminisan iz Lige prvaka, i to nakon večerašnjeg poraza (0:1) na svom Old Traffordu.

Jedan pogodak je bio dovoljan disciplinovanoj ekipi Atletica da savlada Crvene đavole i plasira se u četvrtfinale elitnog klupskog takmičenja.

U prvom meču, podsjećamo, rezultat je glasio 1:1.

Ključni trenutak meča desio se u 41. minuti. Joao Felix je sjajno petom proigrao Antoinea Griezmanna, a Francuz nabacio na glavu lijevom beku Renan Lodiju. Brazilac je potom zatresao mrežu domaćih.

U drugom poluvremenu United je imao svoje prilike da izjednači i izbori produžetke, ali Jan Oblak je bio nesavladiv između stativa gola Madriđana, koji su uz posljednji sudijski zvižduk čekirali karte za narednu rundu LP, piše SC.

U drugoj večerašnjoj utakmici Ajax je pretrpio poraz od Benfice. Portugalci su slavili golom Nuneza u 77. minuti utakmice te tako i oni nastavljaju svoj evropski put.

Podsjetimo, prvi meč u Portugalu završio je 2:2.