Atletski klub “Zenica” ponovo Ekipni juniorski prvak BiH!

Proteklog vikenda u Banja Luci je održano Ekipno juniorsko atletsko prvenstvo Bosne i Hercegovine. Takmičari Atletskog kluba “Zenica” potvrdili su višegodišnju dominaciju i odbranili titulu prvaka BiH. Zenički atletičari i atletičarke osvojili su 34 boda, jedan više od kolega iz AK “Borac” Banja Luka, a tri više od članova AK 2Sloboda Tehnograd” iz Tuzle. Za Atletski klub “Zenica” najuspješniji su bili i 1. mjesto osvojili: Faris Kobilica – 3.000 m i Samir Hodžić – skok u vis. Drugo mjesto osvojili su: Semir Avdić – 400 m, Eldar Dautović – 800 m, Edin Zec – 3.000 stipl, Emir Čamdžić – bacanje kugle, Ismar Pašanbegović – skok u dalj,štafeta 4 x 100 m (Pašanbegović, Čamdžić, Hodžić, Avdić).

Treće mjesto osvojili su: Semir Avdić – 100 m, Emir Čamdžić – bacanje diska, Senad Durmiš – bacanje koplja.“Juniorska ekipa AK Zenica godinama ne zna za poraz u ekipnoj konkurenciji u BiH, te su i sada pokazali da su dostojni nasljednici svojih starijih kolega koji su takođe višegodišnji ekipni prvaci BiH. U imenima Avdića, Hodžića, Čamdžića, Hece, Pašanbegovića, Kobilice i ostalih naslućuju se nasljednici Krehmića, Tuke, Alića, Mileusnića, Pezera… Uz njih treba pomenuti i nekoliko vrsnih atletičarki koje predvode Kanita Bilić i Lamija Pašalić i Melisa Zukan. Zato, za zeničku atletiku i njenu budućnost ne treba brinuti“, kaže Aziz Kevelj, trener i generalni sekretar AK “Zenica”. Stručni štab trenera koji vježbaju sa zeničkim atletskim asovima ali i talentima čineMehmed Skender, Aziz Kevelj, Miroslav Ubiparip i Elvir Krehmić.