ATP Masters 1000: Sjajni Džumhur izbacio favoriziranog Amerikanca

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur pobijedio je u utorak na ATP-turniru u Indian Wellsu 45. igrača na svijetu Amerikanca Ryan Harrisona sa 2:1 u setovima – 6:4, 3:6, 7:5.

Za razliku od nekih ranijih mečeva, Sarajlija je ovoga puta sjajno otvorio duel protiv favoriziranog Harrisona. Poveo je sa 3:0 i bez problema riješio prvi set (6:4).

U drugom setu dominirao je Amerikanac, koji je poveo sa 3:0 (break u drugom gemu) i 34 minute riješio u svoju krist (6:3).

U trećem odlučujućem setu, Džumhur je bio na savršenom nivou, iako je Harrison prvi napravio break (poveo sa 3:2). No, naš najbolji teniser je ubacio u petu brzinu i na maestralan način napravio dva breaka, iskoristivši drugu set loptu pri rezultatu 6:5, za konačnih 7:5 i još jednu veliku pobjedu.

U drugom kolu Džumhur ATP Mastersa 1000 protivnik našeg tenisera bit će Španac Albert Ramos, koji je bio slobodan u prvom kolu.