Bajern i PSG su prvi učesnici četvrtfinala Lige prvaka

Bajern Minhen i PSG su prvi učesnici četvrtfinala Lige prvaka za fudbalere. Bavarci su savladali Lacio na svojoj Alijanc Areni rezultatom 3:0 i sa ukupnih 3:1 izborili plasman među osam najboljih.

Fudbaleri Bajerna su od prve minute napali goste iz Rima, a do vodstva su stigli u 38. minuti preko Harija Kejna (Harry Kane). U nadoknadi prvog dijela Tomas Miler (Thomas Muller) je povisio na 2:0, a konačnih 3:0 je svojim drugim pogotkom postavio je Kejn.

Bio je to Englezov 33. gol za Bajern na isto toliko utakmica u svim takmičenjima.

Lacio je imao dvije odlične šanse. Prvu je propustio Ćiro Imobile (Ciro Immobile) u 36., a onda je i Luis Alberto bio u sjajnoj prilici u 73. minuti.

Bavarci su na svojoj Alijanc Areni ponovo podsjetili na mašinu koja je bila noćna mora svim protivnicima.

U drugom meču večeri, Pari Sen Žermen je na krilima Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe) trijumfovao kod Real Sosijedada.

Parižani su u Španiju stigli s prednošću od 2:0, a u revanšu su slavili s 2:1. Mbape je postigao oba gola.

Prvi u 15. nakon sjajne solo akcije, a drugi u 56. minuti utakmice. Mikel Merino je u nadoknadi dao utješni gol za opraštaj od Lige prvaka.