Barca na Mesijev pogon deklasirala Borusiju, Liverpul remizirao s Napolijem

Odigrano je i preostalih šest utakmica petog kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

U grupi E aktuelni prvaci Evrope, ekipa Liverpula dočekala je Napoli, a na kraju je bilo 1:1. Gosti iz Napulja dugo su vodili preko Mertensa.

Ipak bod domaćima donosi Dejan Lovren golom u 65. minuti. U drugoj utakmici iste grupe Salzburg je na gostovanju deklasirao Genk rezultatom 4:1.

U grupi F Barcelona je deklasirala Borusiju iz Dortmunda rezultatom 3:1 i još jednom istaknula kandidaturu za najviši plasman ove sezone.

Domaćini su već nakon prvog poluvremena imali dva gola prednosti. Prvo je Suarez u 29. minuti nakon asistencije Mesija pogodio za 1:0. Uloge su se zamijenile četiri minute kasnije kada u svom 700. nastupu u dresu Barce Mesi pogađa za 2:0.

U drugom Grizman pogađa za 3:0 nakon nove asistencije Mesija. Počasni gol za Borusiju djelo je Sanča u 77. minuti.

U istoj grupi Inter je u Pragu deklasirao domaću Slaviju rezultatom 3:1. Gosti su poveli golom sve boljeg Martineza, da bi Slavija do izjednačenja došla u 37. minuti kada je siguran sa bijele tačke bio Soucek.

Vodstvo Interu donosi Lukaku u 81. minuti, da bi za konačnih 3:1 pogodio Martinez u 88. minuti.

U grupi G Lajpcig je na domaćem terenu remizirao s Benfikom, a bilo je 2:2. Golove za tim iz Lisabona bili su Pici i Tarabt, dok je strijelac oba gola za domaćina bio Forzberg. Ranije su u ovoj grupi igrali svoj meč Zenit i Lion, a bilo je 2:0 za ruski tim.

I konačno u grupi H Ajaks je slavio na gostovanju kod Lila, a bilo je 2:0. Strijelci za prošlogodišnje polufinaliste bili su Ziješ u 2. minuti i Promeš u 59.

Ranije su svoj susret igrali Valensija i Čelsi, a bilo je 2:2.