Barcelona još jednom obrukana u Ligi prvaka, Ronaldo u 95. minuti donio pobjedu Unitedu

Odigrano je još šest utakmica kojima je kompletirano drugo kolo grupne faze Lige prvaka, a još jedan težak poraz doživjela je Barcelona koja je nakon dva kola bez boda sa gol-razlikom 0:6. Katalonski klub ove sezone ne igra ni približno očekivanjima navijača i nakon dva kola nema boda.

Nakon teškog poraza od Bayerna u prvom kolu, Katalonci su danas rezultatom 3:0 razbijeni na gostovanju Benfici.

Portugalci su već u trećoj minuti došli do vodstva preko Darwina Nuneza. Barca je zaigrala znatno bolje u nastavku prvog dijela, ali do pogotka nije mogla.

No, drugi dio u potpunosti pripada domaćim Orlovima. Odlična igra se isplatila 20 minuta prije kraja kada je Rafa Silva zapečatio sudbinu Katalonaca. U 79. minuti dosuđen je penal za domaće, a siguran je bio ponovo Nunez.

Bayern nije imao nikakvih problema i upisao je očekivan trijumf nad Dynamo Kievom rezultatom 5:0.

U prvom dijelu igre Robert Lewandowski je postigao dva gola, da bi u nastavku Serge Gnabry, Leroy Sane i Maxime Choupo-Moting zapečatili sudbinu Ukrajinaca.

Uzbudljiv meč odigran je na Old Traffordu gdje su Manchester United i Villarreal savladao Villarreal rezultatom 2:1 nakon pogotka Cristiana Ronalda u 95. minuti.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u nekoliko navrata gosti su mogli do vodstva preko Arnauta Danjume i Paca Alcacera. Ipak, u nastavku je Žuta podmornica uspjela postići gol, a strijelac u 53. minuti bio je Paco Alcacer.

Odgovor Uniteda stigao je u 60. minuti. Fenomenalan pogodak nakon uigrane akcije postigao je Alex Telles volej udarcem. U posljednjem napadu na utakmici čudesni Ronaldo postiže gol za veliku pobjedu Uniteda. Važno je napomenuti da je Portugalac 178. nastupom u Ligi prvaka oborio još jedan rekord i pretekao legendarnog Ikera Casillasa.

Minimalnu domaću pobjedu upisao je Salzburg nad Lilleom rezultatom 2:1, dok su Wolfsburg i Sevilla remizirali rezultatom 1:1.

Liga prvaka:

Grupa E:

Benfica – Barcelona 3:0 (Nunez 3′, 79′, Silva 69′)

Bayern – Dynamo Kiev 5:0 (Lewandowski 12′, 27′, Gnabry 68′, Sane 75′, Choupo-Moting 87′)