Barcelona na krilima Suareza slavila u El Clasicu u Madridu i plasirala se u finale Kupa kralja

Nogometaši Barcelone plasirali su se u finale Kupa kralja pobjedom nad Realom u Madridu rezultatom 3:0 nakon što je prvi meč na Nou Campu završen rezultatom 1:1. Real Madrid je u potpunosti dominirao u prvom poluvremenu, a tri velike šanse propustio je raspoloženi Vinicius Junior.

Barcelona je djelovala neprepoznatljivo u prvih 45 minuta i samo zahvaljujući dekoncentraciji 18-godišnjeg Brazilca, ali i fenomenalnom golmanu Marc-Andreu Ter Stegenu, na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu Barcelona je djelovala mnogo ozbiljnije, te je već u 50. minuti susreta povela rezultatom 1:0.

Jordi Alba je sjajno uposlio Ousmanea Dembelea koji odigrava loptu po zemlji za Luisa Suareza koji je zakucava iza leđa Keylora Navasa za 1:0.

Kraljevi su pokušavali stići do pogotka koji bi im garantovao minimalno produžetke, no Ter Stegen je najprije sjajno odbranio udarac glavom Reguillona, a potom je vinicius Junior promašio i četvrtu veliku priliku na meču.

Ti promašaji kažnjeni su u 69. minuti. akcija je išla po desnoj strani, Dembele je uputio oštru loptu kroz peterac, a ispred Suareza je Raphael Varane skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 2:0.

U 73. minuti završni udarac Kraljevima zadao je danas sjajno raspoloženi Suarez. Urugvajac se izborio za penal kada ga je srušio Casemiro, Lionel Messi mu je prepustio loptu, a Suarez je “panenkom” postigao pogodak za konačnih 3:0 i prolazak u finale.

Barcelona će u finalu Kupa kralja igrati protiv boljeg iz dvoboja Valencije i Betisa. Prvi meč je u Sevilji završen rezultatom 2:2.