Barcelona posljednji putnik u četvrtfinale

Damir Skomina označio je kraj utakmice. Barcelona je u četvrtfinalu Lige prvaka nakon pobjede nad Čelzijem. Večerašnji rezultat je 3:0. Leo Mesi je postigao golove u trećoj i 63., a Dembele se u strijelce upisao u 20. minuti.

90` Isteklo je regularno vrijeme. Sudija pokazuje dvije minute nadoknade.

89` Korner je za Čelzi. Rudiger pogađa prečku.

88` Zapakosta je šutirao, Ter Štegen lagano odbranio udarac.

86` Pedro je brzo izveo slobodan udarac za Čelzi. Vilijan pravi prekršaj u napadu.

84` Vidal je šutirao, Aspilikueta izblokirao njegov udarac. Bit će korner za Barcelonu. Odličan centaršut, Paulinjo je skočio na loptu, ali brani Kurtoa ovaj put.

83`Sudac je podigao zastavicu, Morata je u ofsajdu.

82` Azar izlazi iz igre, Pedro je na terenu.

78` Konte sprema još jednu izmjenu. Priliku u finišu dobit će i Pedro. Prije toga slobodnjak za Mesija zbog  Kanteovog starta. Kurtoa brani, korner je za Barcelonu.

76` Suarez je ostao na zemlji nakon duela sa Aspilikuetom. Iznudio je slobodan udarac za svoj tim.

75` Žuti karton za Markosa Alonsa zbog opasne igre.

75` Morata je uputio šut ka golu, ali Pike to izbacuje u korner koji je brzo izveden.

72` Rakitić pravi prekršaj nad Kanteom. Slobodan udarac je za Čelzi.

67` Dvostruka izmjena u ekipi Čelzija. Izlazi Mozes, umjesto njega na terenu Zapakosta (Zappacosta). Izašao je i Žiru kojeg je zamijenio Alvaro Morata.

67` Igru je napustio Dembele, Vidal ulazi.

63` GOOOOOOOOOOOL! Mesi je pogodio za 3:0 nakon greške Aspilikuete.

62` Markos Alonso imao je veliku priliku da postigne gol, ali Pike je klizećim startom blokirao šut.

60` Nova izmjena u ekipi Barce. Izlazi Buskets, umjesto njega u igru ulazi Andre Gomez (Gomes).

59` Mesi je pokušao dodati loptu do Dembelea, ali Kurtoa izlazi i otklanja opasnost po svoj gol.

57` Mozes je napravio ružan start nad Busketsom. Sudija svira faul za Barcelonu.

56` Valverde vrši prvu izmjenu. Paulinjo (Paulinho) se sprema da uđe u igru. Izlazi kapiten Inijesta.

52` Vilijan je iznudio novi korner za svoj tim. Uputio je centaršut, ali lopta je daleko od Barcinog gola.

51` Bježi lopta Mozesu, aut je za Barcelonu.

49` Žuti karton za Žirua zbog prigovora. Pike je povukao Markosa Alonsa, ali Skomina to nije svirao.

48` Markos Alonso bio je u odličnoj poziciji za šut, ali ga je u tome spriječio Dembele.

46` Vilijan je uputio dobar šut, ali ga je izblokirao Umtiti. Bit će to lopta za Barcelonu.

46` Počelo je drugo poluvrijeme. Čelzi će izvesti korner koji je iznudio Mozes.

Završeno je prvo poluvrijeme posljednje utakmice osmine finala Lige prvaka.

45` Markos Alonso je uputio odličan šut, ali ništa od gola. Pogodio je samo desnu stativu.

44` Slobodan udarac je za Čelzi nakon starta Umtitija nad Žiruom.

41` Žiru je napravio faul nad Pikeom. Sudija svira slobodan udarac.

40` Suarez je u ofsajdu. Lopta je za Čelzi.

39` Kante je napravio start nad Rakitićem, ali sudija nije ništa svirao.

37` Dvije velike prilike za Čelzi, ali zasmetali su jedan drugom Fabregas i Kante.

37` Inijesta je pokušao da dođe do trećeg pogotka za Barcelonu, ali lopta je prošla samo pored gola.

34` Mesi je izveo slobodan udarac, loptu hvata Kurtoa.

32` Aspilikueta je poslao dobru loptu, ali siguran je Ter Štegen.

28` Korner za Barcelonu. Markos Alonso je presjekao loptu koju je poslao Inijesta. Izveo ga je Leo Mesi, ali bez opasnosti po gol Čelzija.

25` Slobodan udarac za Čelzi brzo je izveden. Na kraju lopta za Barcelonu.

23` Serhio Roberto dobio je žuti karton nakon prejakog starta.

20` GOOOOOOOOOOOL! Dembele pogađa za 2:0.

19` Aut za Čelzi izvodi Markos Alonso.

16` Luis Suarez ostao je na zemlji nakon sudara sa Kristensenom. Sudija svira faul. Buskets je izveo brz slobodan udarac.

13` Vilijan je uputio odličan šut prema golu, ali brani Ter Štegen.

11` Slobodan udarac za Čelzi nakon što žestokog starta Umtitija. Izvodi ga Fabregas.

9` Mozes je vidio slobodnog saigrača i pokušao mu dodati loptu. Ona je, međutim, presječena.

5` Slobodan udarac za Markosa Alonsa. Na kraju samo korner za Čelzi koji izvodi Vilijan, ali bez opasnosti po gol Barcelone.

3` GOOOOOOOOOOOOOOL! Leo Mesi dovodi Barcelonu u vodstvo u prvim minutama utakmice.

1` Počelo je prvo poluvrijeme utakmice između Barcelone i Čelzija.

Posljednju revanš utakmicu osmine finala Lige prvaka večeras igaju Barcelona i Čelzi.

Nakon 1:1 u Londonu, oba tima pokušat će izboriti prolazak u četvrtfinale na stadionu Kamp Nou.

Barcelona će igrati bez Kardone (Cardona), Semeda i Davida Suareza, a Čelzi neće moći računati na Barklija (Barkley) i Davida Luiza.

Damir Skomina dijelit će pravdu na ovom susretu.

Podsjećamo, duel ovih rivala već su obilježile odluke sudija zbog čega su se danas na društvenim mrežama pojavljivali videosnimci koji sarkastično poručuju da bi se nešto slično moglo desiti i večeras.

Početni sastavi:

Barcelona: Ter Štegen (Ter Stegen), Alba, Umtiti, Pike (Pique), Roberto, Inijesta (Iniesta) , Buskets (Busquets), Rakitić, Dembele, Suarez, Mesi (Messi).

Čelzi: Kurtoa (Courtois), Aspilikueta (Azpilicueta), Kristensen (Christensen), Rudiger, Mozes (Moses), Fabregas, Kante, Alonso, Vilijan (Willian), Žiru (Giroud), Azar (Hazard).