Barcelona pregazila Napoli u gostima, Borusija se oprostila od Evropske lige

Odigrane su i posljednje uzvratne utakmice u Evropskoj i Konferencijskoj ligi, a centralni meč večeras je revanš Napolija i Barcelone u Napulju.

Nakon 1:1 na “Kamp Nouu”, Barca je stigla u Napulj i nanijela domaćinu težak poraz rezultatom 2:4!

Pobjedu Kataloncima donijeli su večerašnji strijelci Alba, De jong, Pike (Pique) i Obamejang (Aubameyang). Za domaćina su pogađali Insinje (Insigne) i Politano.

Pogocima Tavernijera Glazgov Rendžers odigrao je 2:2 s Borusijom iz Dortmunda, za koju su strijelci bili Belingam (Bellingham) i Malen, što je Škotima bilo dovoljno za plasman u narednu rundu, s obzirom na pobjedu u Dortmundu 2:4.

Pobjednik se još ne zna na utakmici Brage i Šerifa u čijem se sastavu od prve minute našao Stjepan Radeljić. U Portugalu će se igrati produžeci, a Braga je nakon 90 minuta slavila s 2:0, nakon što je poražena istim rezultatom u prvoj utakmici.

Produžeci će se igrati i na meču PAOK-a i Midtjilanda. Završeno je 2:1 za domaćina, nakon što je u prvom meču s 1:0 slavio danski tim.