Barcelona razbila Real u Madridu i već stigla nadomak titule prvaka Španije

Barcelona je nakon ovog kola vodeća sa 45 bodova, odnosno 14 više od Kraljeva koji su tek na četvrtom mjestu. Drugoplasirani Atletico Madrid za Barcom zaostaje devet, a trećeplasirana Valencia 11 bodova.

Obje ekipe su ušle oprezno u susret, a prvu priliku imao je Real u 3. minuti kada je nakon kornera Ronaldo ubacio loptu u gol, ali je pogodak poništen zbog očiglednog ofsajda.

U 10. minuti susreta u centru pažnje bio je ponovo Ronaldo koji se obrukao i sa deset metara je promašio loptu i upropastio ogromnu šansu za Real.

Barcelona je na svoju prvu priliku čekala do 30. minute. Messi je sjajno uposlio Paulinha koji šutira sa desetak metara iz voleja, ali Navas sjajno brani i odbija loptu u korner.

Vec u narednom napadu u novoj prilici bio je Ronaldo, ali njegov šut iskosa sa lijeve strane krajnjim naporom nogom u korner odbija Ter Stegen.

Paulinho je u novoj prilici bio u 40. minuti kada je šutirao glavom, a Navas je još jednom sjajno intervenisao.

U 43. minuti Marcelo je ubacio sa lijeve strane, Benzema je šutirao glavom i pogodio je stativu.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Barcelona u 53. minuti, no Suarezov udarac je bez problema zaustavio Navas, ali je Kostarikanac morao po loptu u svoju mrežu već u narednoj minuti.

Rakitić je odradio najveći dio posla, primio je loptu na 40 metara od svog gola i bez problema došao do kaznenog prostora Reala. Potom je uposlio Sergi Roberta na desnoj strani koji iz prve proigrava Suareza koji matira Navasa za 1:0.

Paulinho je svoju treću priliku imao u 62. minuti kada je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Navas uhvatio loptu.

Već u narednom napadu Barcelona je udvostručila prednost. Nakon brzog kontranapada Suarez je izašao sam na Navasa, golman Reala je zaustavio njegov šut, ali je u nastavku akcije Carvajal igrao rukom na gol-liniji i sudija Sanchez mu je pokazao crveni karton i dosudio penal za Barcelonu kojeg je u pogodak pretvorio Messi u 64. minuti za 2:0.

U 70. minuti Messi je nakon kontranapada šutirao precizno sa ivice kaznenog prostora, ali je Navas kajrnjim naporom uhvatio loptu.

Rezervista Bale je imao dvije dobre prilike u 78. i 79. minuti, no Ter Stegen je u oba navrata izašao kao pobjednik iz tih duela.

Deset minuta prije kraja Semedo je mogao postići treći pogodak za Barcu, ali je Navas još jednom spasio svoj gol.

Real je novu veliku priliku imao u 82. minuti kada je Ramos šutirao, a Ter Stegen uz pomoć stative odbio loptu u korner.

Do kraja susreta Real je bezuspješno pokušavao stići do počasnog pogotka, a treći pogodak Barca je postigla u 90+3. minuti susreta kada je rezervista Vidal pogodio iz svog prvog kontakta s loptom uz veliku pomoć Navasa.