Barcelona s igračem više osvojila samo bod protiv Alavesa, Pjaniću 45 minuta

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME

Barcelona je remizirala na gostovanju kod Alavesa 1:1.

Domaći su poveli u 31. minuti nakon neshvatljive greške golmana Katalonaca.

Nakon sasvim bezazlene situacije, sve se pretvorilo u agoniju kada je Žerar Pike (Gerrard Pique) vratio loptu svom golmanu.

Brazilac Neto se “izgubio”, lopta mu je prošla kroz noge, a tu komičnu situaciju iskoristio je napadač Alavesa Luis Rioha (Rioja) i pospremio loptu u mrežu za neočekivano vodstvo svog tima.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u igru je ušao na početku drugog poluvremena.

Domaći su ostali s igračem manje u 62. minuti kada je Žota (Jota) zbog neopreznog starta nad Pikeom zaradio drugi žuti karton.

Ni minuta nije trebala gostima da izjednače. Antoan Grizman (Antoine Griezmann) je iskoristio grešku odbrane domaćih i pogodio za 1:1.

Do kraja susreta Barcelona nije pronašla put do gola Alavesa pa je tako osvojila osmi bod ove sezone koliko ima i Alaves.