Barcelonin blickrig za četvrtfinale Lige prvaka!

Fudbaleri Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka, nakon što su na domaćem terenu pobijedili Napoli rezultatom 3:1 (ukupan rezultat 4:2).

Katalonci su digli formu u posljednjim sedmicama, a ovaj susret samo je dokaz toga.

Barsa je došla u prednost već u 15. minuti, kada je nakon sjajne kontre pogodio Fermin Lopez.

Samo dvije minute kasnije, golman Meret ponovo je morao vaditi loptu iz svoje mreže. Nakon što je Jamal (Yamal) sjajno povukao kontru i pronašao Rafinju (Raphinha), Brazilac je pogodio stativu, ali se na odbijenu loptu najbolje snašao Žoao Kanselo (Joao Cancelo) i pogodio prazan gol Napolija.

Uspjeli su Napolitanci smanjiti do kraja poluvremena, pošto je defanzivac Amir Rahmani pogodio nakon kontranapada u stilu najboljih napadača.

Smjenjivale su se ekipe u napravljenim prilikama, ali sigurno je da je Barcelona dominirala.

Pitanje pobjednika riješio je Robert Levandovski (Lewandowski) u 83. minuti. Nakon akcije koja je podsjetila na stare dane katalonskog giganta, Serđi Roberto (Sergi) je pronašao Poljaka, a on je pogodio mrežu već matiranog protivnika.

Barcelona je tako najnoviji učesnik četvrtfinala. To će biti prvi put nakon četiri godine da su uspjeli doći.