Bašić savladao velikog Wawrinku i plasirao se u finale ATP turnira u Sofiji

Oba tenisera u prvom setu sjajno su servirala i niti u jednom trenutku nisu protivniku dopuštali šansu za break.

Potom je uslijedio dramatični tie-break, koji je bolje otvorio Wawrinka. Švicarac je brzo stigao do vodstva od 4:2, ali je onda Mirza sjajno zaigrao, preokrenuo i osvojio prvi set iskoristivši treću set-loptu.

Bašić je u prvom setu imao čak pet asova, dok je nervozni Wawrinka napravio i dvije dvostruke greške prilikom servisa.

I u drugom setu oba tenisera su krenula s dobrim servisima do rezultata 2:2, kada Wawrinka osvaja break.

Ipak, Bašić se nije predavao, uzvratio je breakom i onda dominantno došao do pobjede karijere protiv Wawrinke, koji je tokom karijere osvojio i tri Grand Slam turnira.

Bašić će u finalu ATP turnira u Sofiji u nedjelju igrati protiv rumunskog tenisera Mariusa Copila (93. ATP), koji je danas u drugom polufinalu savladao Slovaka Jozefa Kovalika s 6:4, 6:2.