Bayern i Chelsea upisali rutinske pobjede, Juventus u finišu slavio protiv Zenita

Nogometaši Bayerna i Chelseaja su opravdali status favorita i rutinski slavili protiv Benfice i Malmoa, dok je Juventus tek u finišu meča stigao do pobjede u Sankt Peterburgu protiv Zenita u trećem kolu Lige prvaka.

Bayern je u veoma otvorenom susretu u Lisabonu osvojio tri boda rezultatom 4:0 i ostao na stopostotnom učinku uz impresivnu gol-razliku 12:0.

Bavarci su tresli mrežu domaće ekipe u 43. i 52., no pogoci Roberta Lewandowskog i Thomasa Müllera su poništeni nakon intervencije VAR-a zbog igranja rukom i ofsajda.

Prvi pogodak za Bayern je postigao Leroy Sane u 70. minuti iz slobodnog udarca, u 80. minuti Everton je postigao autogol za 2:0, na 3:0 je povisio Lewandowski u 82. minuti susreta, a konačnih 4:0 je postavio Sane u 85. minuti.

Ulogu favorita je opravdao i Chelsea koji je sa 4:0 pogocima Andreasa Christensena (9.), Jorginha (penal 21., penal 57.) i Kaija Havertza (48.) savladao Malmo. U redovima švedske ekipe zbog suspenzije nije bilo Anela Ahmedhodžića, dok je Adi Nalić ušao u 58. minuti susreta.

Juventus je do tri boda u gostima kod Zenita stigao u samom finišu susreta, a pobjedu Staroj dami je donio Dejan Kuluševski u 86. minuti susreta.

Grupa E

Barcelona – Dynamo Kiev 1:0 (Pique 36′)

Benfica – Bayern 0:4 (Sane 70′, 85′, Everton autogol 80′, Lewandowski 82′)

Grupa H

Zenit – Juventus 0:1 (Kuluševski 86′)

Chelsea – Malmo 4:0 (Christensen 9′, Jorginho penal 21′, penal 57′, Havertz 48′)