Bayern i Real stvorili veliku prednost uoči revanš utakmica osmine finala Lige prvaka

Real Madrid i Bayern Munchen su pobjedama nad Napolijem, odnosno Arsenalom stvorili veliku prednost uoči uzvratnih utakmica osmine finala Lige prvaka.

Fudbaleri Bayerna su u spektakularnoj utakmici stvorili veliku zalihu uoči revanša pobjedom rezultatom 5:1 nad Arsenalom.

Početak utakmice nije obećavao mnogo, pošto u prvih desetak minuta nismo vidjeli ništa spektakularno, ali je onda Arjen Robben odlučio da promijeni stvari. Na, već tradicionalan, način sa desne strane je ušao u sredinu i fantastičnim udarcem matirao Davida Ospinu za vodstvo Bavaraca.

Taj pogodak je dao krila domaćem timu koji je imao ogromnu inicijativu u nastavku poluvremena. No, onda je Arsenal dobio fantastičnu “injekciju” u vidu jedanaesterca koji je došao baš u trenutku kada je Bayern igrao mnogo bolje. Robert Lewandowski je bio neoprezan i skrivio je jedanaesterac, a Alexis Sanchez je poravnao rezultat. Istina, za to mu je trebao tek treći pokušaj, jer nije pogodio direktno sa 11 metara.

Do kraja poluvremena Arsenal je, po svemu sudeći, izgubio šansu za četvrtfinale. Naime, gosti iz Londona su imali dvije kolosalne prilike, ali Mesut Ozil i Granit Xhaka nisu bili na nivou da se savlada Manuel Neuer, pa se rezultatom 1:1 otišlo na prvo poluvrijeme.

Već na startu drugog poluvremena stigla je osveta. Pravi “blitzkrieg” Bavaraca za veliku prednost nakon prvih 90 minuta. Prvo je u 53. minuti Robert Lewandowski pogodio nakon filigranski preciznog centaršuta Philippa Lahma, a onda je Poljak asistirao Thiagu Alcantari za sigurnih 3:1.

Ta dva pogotka u tri minute su doslovno pregazila Arsenal koji nije bio isti tim kao do  tog trenutka. Prilike za Bayern su se redale kao na traci, a nakon promašaja Lewandowskog, Robbena i Javija Martineza, Thiago Alcantara je uz, ruku na srce, dosta sreće pogodio za 4:1.

Konačan rezultat 5:1 postavio je Thomas Muller u 88. minuti susreta nakon asistencije, večeras spektakularnog, Thiaga Alcantare. Arsenal se taktički raspao na terenu u drugom poluvremenu, a presudni su bili minuti između 53. i 56. kada je Bayern pokazao svu svoju snagu.

Fudbaleri Reala iz Madrida su rezultatom 3:1 slavili protiv Napolija i tako stekli ozbiljnu zalihu pred revanš na San Paolu.

Utakmica je počela briljantno za goste koji su iskoristili jednu kontru za vodstvo rezultatom 1:0. Tačnije, italijanski reprezentativac Lorenzo Insigne je odlično iskoristio trenutak nepažnje Keylora Navasa za veliku radost nabrijanih navijača koji su stigli u velikom broju iz Napulja.

Kako to rade šampionske ekipe, pogodak nije obeshrabrio Madriđane, već im je dao snagu da snažnije krenu ka golu viceprvaka Italije. Inicijativa je krunisana izjednačenjem već u 19. minuti kada je spektakularnu asistenciju vanjskim dijelom stopala Daniela Carvajala iskoristio Karim Benzema i pogodio glavom, baš onako kako je pogađao nebrojeno puta u karijeri.

Prvu šansu za Cristiana Ronalda vidjeli smo u 28. minuti, ali je Portugalac iz izgledne situacije šutirao preko gola. U samom finišu prvog poluvremena Real je mogao do vodstva, ali je Karim Benzema pogodio stativu, nakon što mu je Pepe Reina izvrsno “ušao u šut”. Rezultatom 1:1 otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Ipak, na startu drugog poluvremena, baš kao i na Allianz Areni, Real je riješio sve brige oko pobjednika. Prvo je Toni Kroos pogodio nakon asistencije Cristiana Ronalda, a onda je Casemiro kreirao najljepši detalj susreta u 54. minuti. Nakon napada koji nije mnogo obećavao, lopta se nekako odbila do Casemira koji je briljantnim volej udarcem pogodio za rezultat 3:1.

Napoli se nije predavao, a čak je stvorio i nekoliko izglednih prilika do kraja. Istakao se pokušaj Driesa Mertensa koji je promašio u 68. minuti nešto što je, u ovoj sezoni, realizovao više puta, a u 81. minuti opravdano je poništen pogodak Josea Callejona koji je bio u evidentnoj ofsajd poziciji.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa Real Madrid sa velikom prednošću ide u revanš na San Paolo.