Benzema ostavio nadu Realu, remi u Madridu koji više odgovara Čelziju

Fudbaleri Real Madrida i Čelzija remizirali su 1:1 u prvom polufinalnom duelu Lige prvaka. Bio je to njihov četvrti međusobni susret, a zanimljivo je da Madriđani još uvijek ne znaju za pobjedu nad timom iz Londona u zvaničnim utakmicama. Čelzi je slavio dva puta, uz dva neriješena ishoda.

Bitku za finale na stadionu “Alfredo di Stefano” bolje su započeli gosti iz Londona i s nekoliko izglednih prilika dali do znanja domaćinu da se žele domoći finala u Istanbulu.

Timo Verner (Werner) je u 10. minuti propustio stopostotnu šansu kada mu je Kristijan Pulišić (Christian Pulisic) sjajno spustio loptu na peterac, a Nijemac šutirao pravo u Tiboa Kurtou (Thibautt Curtois).

Četiri minute kasnije Čelzi je poveo. Pulišić je primio loptu na ivici kaznenog prostora i zahvaljujući pasivnosti zadnje linije domaćina imao sve vrijeme svijeta da se namjesti na šut. Ipak, on se odlučio na solo prodor, zaobišao Kurtou i plasirao loptu u mrežu za 0:1.

Prvu ozbiljnu priliku Real je imao u 23. minuti kada je Karim Benzema udarcem sa distance pogodio stativu. Kao i kod gola gostiju, fudbaler koji je učestvovao u prvoj pravoj šansi za svoj tim, nedugo zatim pogodio je mrežu protivnika.

Benzema je u 29. minuti sjajno reagovao na centaršut Edera Militaa, primio loptu na prsa i snažnim volej udarcem matirao Eduarda Mendija (Edouard Mendy) za poravnanje rezultata.

Nakon izjednačujućeg gola Reala tempo igre je znatno opao, a ništa se posebno nije promijenilo ni u nastavku. Tvrda igra i zatvoreni prilazi golu, obilježili su drugo poluvrijeme. Oba tima imala su nekoliko prilika koji nisu ozbiljnije ugrozile protivnički gol.

Real tako ni u četvrtom međusobnom duelu nije uspio pobijediti Čelzi, a sjajan gol Benzeme ostavlja im nadu da boljom igrom u revanšu mogu izboriti novo finale Lige prvaka. Čelzi se večeras pokazao kao odličan protivnik, a da li će takvu igru ponoviti i na “Stemford Bridžu” saznat ćemo naredne srijede kada je na rasporedu revanš u Londonu.

Drugi polufinalni meč igra se sutra (srijeda) s početkom u 21 sat, a sastaju se PSG i Mančester siti.