Benzema srušio Čelzi i ispisao historiju

Real Madrid je ostvario veliku pobjedu u prvoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka na Stemford Bridžu protiv Čelzija (3:1), a apsolutni junak “Kraljeva” bio je Karim Benzema.

Benzema je postigao sva tri gola svog tima i, osim što je donio veliku pobjedu, ispisao je historiju – postao je najstariji fudbaler koji je u Ligi prvaka postigao het-trik.

Francuski napadač je to uspio napraviti star 34 godine i 108 dana. Također, bio je ovo njegov četvrti het-trik u Ligi prvaka, a ispred njega su samo Kristijano Ronaldo (Cristiano) i Lionel Mesi (Messi) koji su po osam puta postizali het-trik u utakmicama najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Inače, Benzema je pogađao u 21., 24. i 46. minuti, dok je jedini gol za Čelzi postigao Kai Haverc (Havertz) u 40. minuti susreta. Francuz je također postao 4. igrač koji je postigao 80 ili više golova u Ligi prvaka.

Prije njega to je uspjelo Ronaldo, Mesiju i Robertu Levandovskom (Lewandowski).