Bh. džudašice najuspješnije na Evropskom kupu

607_20130929200806_ceric88

Proteklog vikenda u Beogradu je održan Evropski kup u džudou za seniore i seniorke na kojem je nastupila i reprezentacija Bosne i Hercegovine. U ženskoj konkurenciji sa osvojene dvije zlatne i jednom srebrenom medaljom, ženska reprezentacija BiH zauzela je prvo mjesto.

Zlatne medalje osvojile su Larisa Cerić – u ketegoriji više od 78 kg, i Aleksandra Samardžić (do 70 kg), dok je Sabina Haračić (do 78 kg) zauzela drugo mjesto.

Kod muškaraca najuspješniji je bio Mitar Mrdić (do 73 kg), koji je osvojio drugo mjesto.

Šanse za osvajanje bronzanih medalja imali su i mladi takmičari Vehbilja Aljić (više od 100 kg) i Selma Ograšević (do 63 kg), ali su na kraju ostali na petom mjestu.

Ovim rezultatima Larisa Cerić je ostala prvoplasirana na Evropskoj rang listi, dok su ostali takmičari novim bodovima znatno pomjerili svoj poredak, saopćeno je iz Judo saveza BiH.