BH. kadeti se plasirali na Evropsko prvenstvo!

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Englske u posljednjem kolu Grupe 7, ali je uprkos tome napravila veliki uspjeh i ostvarila plasman na Evropsko prvenstvo.
Utakmica protiv Engleza je bila tvrda i nije ponudila veliki broj prilika. Englezi su imali kontrolu i nekoliko puta zaprijetili, prije nego su u 15. minuti susreta došli do vodstva preko Gibsona.  BiH je pokušala ubrzo odgovoriti, ali je udarac Omerovića izblokiran, dok je šut Kyrbija sa druge strane otišao van okvira gola.  Nakon toga je uslijedio period loše igre na obje strane, bez prilika i sa dosta prekršaja, što je sasvim sigurno odgovaralo našoj reprezentaciji.  Drugo poluvrijeme su bh. kadeti bolje otvorili, u 44. minuti priliku za naše momke imao je Santrač, ali nije bilo promjene rzeultata.  Englezi su zaprijetili u 58. minuti kada je Eyoma šutirao, no lopta je otišla pored gola te je ostalo 1-0 za Englesku. Nastavili su Englezi sa agilnom igrom i napadima do kraja susreta, prilike su promašivali Sessegnnon u 66. minuti, kada mu je udarac izblokiran, te Hudson-Odoi nakon kornera tri minuta kasnije.  Pet minuta prije kraja udarac Omerovića je odbranio golman engleske reprezentacije Bursik, a do kraja susreta nije bilo izglednijih šansi na obje strane, te je utakmica završena minimalnom pobjedom Engleza koja je bh. kadete odvela na Evropsko prvenstvo zbog bolje gol razlike naše selekcije  u odnosu na reprezentaciju Slovenije.